Správne hĺbkové tepovanie behúňov obrázok

Skoro v každej domácnosti by sa našiel nejaký ten koberec či behúň, ale málo koho napadne pozrieť sa naň z blízka. Čupnúť si, popozerať škvrny a skúsiť ho ovoňať.  Vo veľa prípadoch sa jedná o nemilé prekvapenie. Deje sa tak preto, lebo každý koberec či behúň je postupne opotrebovávaný chodením, padá naň prach a nečistoty, tobôž keď máme v domácnosti nejaké zvieratko.  Špina sa postupne zatláča do spodku vlákien, vytvára jednotlivé nánosy a postupne sa s nej stáva staré znečistenie. Toto znečistenie nemusí byť okamžite zjavné, ale postupom času sa stáva domovom roztočov, baktérií, vírov, plesní a všakovakých mikroorganizmov. Pri tom málo kto vie, aká môže byť nebezpečná táto kombinácia špiny a mikroorganizmov na naše zdravie. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že tieto faktory pôsobiace po dlhšiu dobu môžu viesť až k vzniku alergie či astmy. Nenechávajte preto nič náhode! Upratovacia a hĺbkovo tepovacia firma Topservis má v tejto oblasti bohaté skúsenosti a preto Vám môže relevantne poradiť.

Dodržiavajte správny postup

Množstvo domácností sa pri čistení kobercov či čalúneného nábytku spolieha prevažne na výkonné vysávače. Určite je to vynikajúca cesta ako sa zbaviť omrviniek z jedla, drobných nečistôt, ale rozhodne Vám vysávač nepomôže pri boji so zápachom, roztočmi a mikroorganizmami. Ďalším nedostatkom používania len vysávačov je veľmi malá pravdepodobnosť odstránenia fľakov a najrôznejších škvŕn. Väčšina gazdiniek by v tomto prípade siahla po nejakom tepovacom prostriedku. Problém je však v tom, že v drvivej väčšine prípadov sú tieto prostriedky nedostatočne účinné a môžu spôsobiť zapranie fľaku. To znamená, že aj fľak ktorý by bolo možné odstrániť sa zrazu stane trvalou ozdobou Vašej sedačky či koberca. Ideálne je preto, ako radí hĺbkovo tepovacia firma Topservis, pravidelne vysávať, ale hĺbkové tepovanie prenechať profesionálom. Tepovanie netreba robiť tak často a výsledok bude stáť za to.

Škvrny odstraňujte čistou vodou

Ak sa Vám práve stala nehoda a na koberci či sedačke sa objavila škvrna, nesnažte sa robiť nič zložitého. Jednoducho zoberte trošku vody a snažte sa ju odstrániť čistou vodou. Pri použití nevhodného čistidla môže škvrna zostať natrvalo a to by určite bolo nemilé. K odstraňovaniu fľakov je potrebné použiť profesionálne odstraňovače znečistenia a zároveň vodný extraktor. Ten totiž vháňa tlak vody do látky a zároveň ju spolu so špinou vysáva. V tom spočíva celé kúzlo tepovania. Odstránením hĺbkového znečistenia sa nielenže zbavíte špiny, ale spolu s ňou odíde aj zápach a v nejednom prípade sa prevonia celý domov. Aj keď by sa postup možno zdal jednoduchý, je potrebný k nemu grif a skúsenosti, preto čistiaca firma Topservis odporúča zavolať si profesionálov. A každá sedačka dostane druhú šancu!