Čistá pracovná doska v kuchyni je základ, obrázok
Pracovná doska v kuchyni je najpoužívanejšie miesto a tým pádom si zaslúži aj najväčšiu pozornosť, ak sa pustíme do čistenia a upratovania. Špinavá a otrusinkami zasypaná pracovná doska nielenže budí zlý pocit z peknej kuchyne, ale zároveň je aj semenišťom najrôznejších mikroorganizmov a choroboplodných zárodkov. Ten neviditeľný problém je asi ten najhlavnejší,  ktorý by nás mal donútiť udržiavať našu kuchyňu v čo najlepšom stave. Každá poctivá gazdinka, ktorá sa čisteniu kuchyne venuje poctivo, by dala za pravdu čistiacej a upratovacej firme na kuchyne a WC Topservis, že sa jedná o neoddeliteľnú súčasť čistenia.

Medzi najčastejšie prevedenie pracovných dosiek v našich domácnostiach patrí laminát. Jeho údržba je pomerne jednoduchá a zvládne ju každý už za krátku chvíľu. Netreba v tom hľadať žiadnu vedu a na umývanie stačí používať roztok zmiešaného prostriedku na umývanie riadu a nejakého kvalitného univerzálneho čistiaceho prostriedku s antibakteriálnym účinkom. Následne stačí pracovnú dosku oplachovať čistou vodou.  Ak už sú na doske zaschnuté nečistoty vynikajúcim pomocníkom je čistiaci krém s kryštalickou prímesou, alebo bielidlo používané podľa návodu. Pri drsnejších povrchoch sa osvedčí kefa s jemnými štetinkami.

Čo sa týka šmúh od pier a fixiek, týchto sa dá zbaviť buď riedidlom, čistým alkoholom, prípadne odlakovačom na nechty.
Robustné povrchy manuálne robené sa drhnú rovnakým prístupom ako laminát. V prípadoch, kedy je povrch zo svetlých odtieňov , fľaky nenechávajte dlho na svojom mieste, ale snažte sa ich čo najskôr odstrániť,  aby tam následne nezostali natrvalo. Tiež je potrebné si dávať pozor na dlhý kontakt medzi takýmto povrchom a napríklad rozpúšťadlom , pretože môže prísť k poškodeniu. Ak sa rozhodnete pre použitie rozpúšťadla, tak vždy majte na pamäti, že ho je potrebné okamžite opláchnuť. Ak si na takéto situácie netrúfate, vždy je dobré osloviť nejakú upratovaciu firmu na hĺbkové čistenie ako je Topservis.

Čím ďalej tým viac sa na trhu objavujú pracovné dosky s nerezovej oceli, preto spomenieme aj tento povrch. V tejto situácií bývajú najväčším problémom odtlačky prstov, ktorých je problematické sa zbaviť.  Iné neostáva, len špecializovaným prípravkom tieto odtlačky dôkladne vyleštiť. Následne celú dosku vyčistiť utierkou, na ktorý sa oplatí naniesť trošku rastlinného oleja.  Po dôkladnej očiste je následne potrebné celý povrch poumývať prostriedkom na riad a  vyleštiť čistou utierkou.

Pri všetkých možných osvedčených radách nám na čistenie vo veľa prípadoch nezostáva dostatok času, buď si jednoducho chceme len oddýchnuť, alebo musíme vyriešiť dôležitejšie veci. Presne pre tieto prípady sa upratovacím čistiacim a hĺbkovo tepovacím prácam venujú profesionáli ako je Topservis. Ich profesionálny prístup, množstvo skúseností a bezodkladné riešenie sú zárukou Vašej spokojnosti. Preto akúkoľvek možnosť si vyberiete, vždy je tu alternatíva.