Čistá pracovná doska v kuchyni je základ, obrázok

Miesto, ktoré najčastejšie v kuchyni využívame je pracovná doska  a tým pádom jej musíme venovať aj najväčšiu pozornosť. Ak sa pustíme do čistenia a upratovania v Pezinku kuchynskou doskou vždy končite. Špinavá a otrusinkami zasypaná pracovná doska nielenže v nás vzbudí zlý pocit z peknej kuchyne, ale zároveň sa na nej liahnu najrôznejšie mikroorganizmy a choroboplodné zárodky. Pozor by sme mali dávať hlavne na tento neviditeľný problém,  ktorý by nás mal donútiť udržiavať našu kuchyňu v čo najlepšom stave. Ak ste poctivá gazdinka, čisteniu kuchyne  sa venujte poctivo, pretože kuchyňu nemôžte vynechať z čistenia.

Medzi najčastejšie prevedenie pracovných dosiek v našich domácnostiach zaraďujeme laminát. Jeho údržbu pomerne jednoducho zvládneme  už za krátku chvíľu. Nehladajte v tom žiadnu vedu a na umývanie používajte roztok zmiešaného prostriedku na umývanie riadu a nejakého prostriedku. Ideálne používajte kvalitný univerzálný čistiaci prostriedok s antibakteriálnym účinkom. Následne pracovnú dosku oplachnite čistou vodou.  Ak už sú na doske zaschnuté nečistoty použite vynikajúceho pomocníka čistiaci krém s kryštalickou prímesou. Tiež môžete použiť bielidlo podľa návodu. Pri drsnejších povrchoch používajte kefu s jemnými štetinkami.

Rôzne typy kuchynských dosiek

Ak chcete odstrániť šmúhy od pier a fixiek, týchto sa zbavíte buď riedidlom, čistým alkoholom, prípadne odlakovačom na nechty.
Robustné povrchy manuálne robené drhnite rovnakým prístupom ako laminát. V prípadoch, keď máte povrch zo svetlých odtieňov, fľaky nenechávajte dlho na svojom mieste, ale snažte sa ich čo najskôr odstrániť. V opačnom prípade  tam môžu následne zostať natrvalo. Tiež si dávajte pozor na dlhý kontakt medzi takýmto povrchom a napríklad rozpúšťadlom, pretože často príde k poškodeniu. Ak sa rozhodnete pre použitie rozpúšťadla, tak vždy majte na pamäti, že ho je potrebné okamžite opláchnuť. Ak si na takéto situácie netrúfate, vždy oslovte nejakú upratovaciu firmu ako sme my.

Nerezové kuchynské dosky

Čím ďalej tým viac sa na trhu objavujú pracovné dosky s nerezovej oceli, preto spomenieme aj tento povrch. Na nerezových kuchynských doskách vnímame ako najväčší problém odtlačky prstov, ktorých sa lenproblematicky zbavíte.  Iné Vám neostáva, len špecializovaným prípravkom tieto odtlačky dôkladne vyleštiť. Následne celú dosku vyčistite utierkou, na ktorú naneste trošku rastlinného oleja.  Po dôkladnej očiste následne celý povrch poumývajte prostriedkom na riad a  vyleštite čistou utierkou.

Pri všetkých možných osvedčených radách nám na čistenie vo veľa prípadoch nezostáva dostatok času. Buď si jednoducho chceme len oddýchnuť, alebo musíme vyriešiť dôležitejšie veci. Presne pre tieto prípady sa upratovacím čistiacim a hĺbkovo tepovacím prácam venujeme profesionálne. Náš profesionálny prístup, množstvo skúseností a bezodkladné riešenie sú zárukou Vašej spokojnosti. Preto akúkoľvek možnosť si vyberiete, vždy je tu alternatíva.