Čistenie sedačiek Pezinok s pridanou hodnotou

Od samého začiatku našej histórie v roku 2006 sa s nadšením venujeme moderným trendom vo viacfázovom hĺbkovom tepovaní. Vďaka tomuto prístupu a nazbieraným bohatým skúsenostiam dokážeme dosiahnuť naozaj precízne výsledky. Samozrejme takto nazbieranú prax pretavujeme aj do perfektných výsledkov pri čistení kobercov, auta a ostatného čalúneného nábytku. Síce tento spôsob čistenia využívame na všetky druhy čalúnených poťahov, ale nemôžeme ho použiť na čistenie, ošetrenie a impregnáciu kože. Na kožené sedačky používame iný, špecifický spôsob čistenia a impregnácie.

Koža má špeciálne vlastnosti, na ktoré pre zachovanie výnimočných vlastností potrebujeme použiť iné postupy hĺbkového čistenia. Viacfázové hĺbkovým tepovanie si predstavte ako výnimočný spôsob čistenia, ktorým dosahujeme viacnásobný pozitívny efekt. Nezbavíme Vašu sedačku len povrchového znečistenia, škvŕn od potu, žuvačiek, krvi, kávy, čokolády či iných odolných fľakov, ale aj dosiahneme hygienický výsledok. Vydezinfikujeme Váš čalúnený nábytok od roztočov, baktérií a zabezpečíme ich hygienickú odolnosť až na niekoľko mesiacov. Tohto efektu dosahujeme vďaka extra účinným čistiacim prostriedkom, ktoré už v sebe obsahujú látky na odolnosť proti roztočom a vírusom.

Viacfázové tepovanie, ktoré naplní Vaše predstavy

Vyčistenú sedačku zanecháme čistú, zbavenú alergénov a roztočov ukrytých vo vnútri štruktúry vlákien. Celý proces viacfázového tepovania robíme v priemere okolo 1,5 hodiny v závislosti od miery znečistenia a veľkosti sedačky. Potom už musíte gauč len nechať vyschnúť. Sušiť vytepovaný gauč budete musieť v závislosti od viacerých faktorov. Predovšetkým rátajte s mierou vetrania a teplotou okolitého prostredia pri čalúnenom nábytku. Iné to je však pri kožených sedačkách, kedy môžete sedačku využívať takmer okamžite. Pri extrakčnom tepovaní drvivá väčšinu vody až 95% odsajeme už v priebehu čistenia do tepovacieho stroja, čím sa zabezpečí priemerná doba schnutia okolo 5 hodín.

Čistenie kožených sedačiek

Ak už vlastníte koženú sedačku, určite dobre viete, s akým unikátnym materiálom máte dočinenia. Pri koženej sedačke si musíte dávať pozor ako na  ľudský pot, mokré vlasy, perá, tak aj na žuvačky. Aby ste čo najviac predĺžili životnosť a krásny vzhľad Vašej sedačky, dávajte si pozor aj na ďalšie faktory. Určite od koženého nábytku odstráňte všetky tepelné zdroje a zabráňte pôsobeniu slnečného žiarenia. V opačnom prípade musíte rátať s nevratnou zmenou štruktúry, vlastností a pekného vzhľadu. Postupne zbadáte vznikať drobné trhlinky, uvidíte zbytočnému lámanie, stratu farby, blednutie a vlnenie koženej sedačky.

Elimináciu negatívnych faktorov dokážete buď správnym ošetrovaním, alebo nás môžete kontaktovať pre výnimočné triky pre 5-násobné predĺženie životnosti Vašej sedačky. Najťažšie dokážete eliminovať pôsobenie prachu a znečisťovania bežným používaním. Aj keď Vás to možno bude lákať, určite sa vyvarujte používaniu bežných čistiacich prostriedkov. Medzi ľuďmi sa stretávame s používaním pracích práškov, prostriedkov na umývanie riadu, alebo čističom na kožené topánky. Kožená sedačka je špeciálny nábytok, ktorý si určite zaslúži špeciálny odborný prístup profesionálov, aby ste sa z nej mohli radovať naozaj dlhý čas.

Zavolajte nám ohľadne čistenia koženej sedačky ešte dnes. Radi Vám pomôžeme aj vecne poradíme.

Prečo je čistenie čalúneného nábytku lepšie prenechať profesionálom?

Látkové a kožené sedačky či behúne máme ako časť nábytku, ktorý sa vlastnosťami úplne odlišuje. Problematicky ho poumývate handrou na zem a už vôbec ho nepoutierate od prachu navlhčenou utierkou, či odprášite prachovkou. Nikdy nezískate dostatočne krásny výsledok, ak nedisponujete správnymi zručnosťami a technológiou. Preto vďaka nášmu pozitívnemu prístupu k moderným trendom a nadšením k tepovaniu získavame precízne výsledky. Znova obnovíme pôvodnú farbu a unikátne vlastnosti Vašej sedačky, aby ste si ju mohli užívať pôvodnom vzhľade.

Dávajte si pozor! Stačí bežné kartáčovanie alebo zlý postup v rukách laika a znehodnotenie na seba nenechá dlho čakať. So skutočný problémom sa však pravdepodobne stretnete pri odstraňovaní škvŕn a fľakov. Nemusíte však! My v Topservis sme to riešenie! Sme spoločnosť, ktorá sa viacfázovým tepovaním zaoberá už od roku2006. Preto najlepšie vieme, ako sa o takýto nábytok starať, aby sa stal opäť čistý, bez škvŕn, roztočov a alergénov. Nikdy nás pre otázku alebo pomoc neváhajte osloviť.

Prečo by ste mali čistiť koberce?

Ľudia svoje behúne či koberce často vysávajú a nadobúdajú z toho dojem , že sú dôkladne vyčistené. Štandardným vysávaním vyčistíte koberec, ale len z hľadiska estetiky, zdravotne však zostáva nečakane znečistený. Práve toto je ten najhlavnejší dôvod pre hĺbkové tepovanie – zbavenie sa všetkého znečistenia a nastolenie hygieny.

Hĺbkovým tepovaním sa samozrejme zvýrazní aj estetická stránka, ale nie je to všetko, zbavíte sa aj alergénov a podčiarkne sa zdravotná hľadisko. Koberec, ako celoplošná podlahová krytina, priaznivo ovplyvňuje prašnosť a hlučnosť prostredia, pretože jeho vlasy pôsobia ako tlmiče hlasných zvukov a lapače prachových častíc znemožňujúce ich vírenie. Tieto vlastnosti kobercov sú však aktuálne len do istého momentu, pokiaľ sa ich kapacita nasatia špiny nenaplní. V tomto momente je chvíľa na viacfázové hĺbkové tepovanie špinavého čalúneného nábytku. Odborníci odporúčajú hĺbkové tepovanie kobercov aspoň raz ročne a pri silnom namáhaní aj viac krát.