Umývanie okien Pezinok, obrazok-1

Umývanie okien v Pezinku s krásnym výsledkom

Umývaniu okien venujeme celý článok, pretože každý, kto má s touto činnosťou nejaké skúsenosti, určite rád ocení postrehy od odborníkov, ako sme my. Ako upratovacia firma Topservis sa tejto činnosti v okrese Pezinok venujeme s každodennou pravidelnosťou.

Hneď ako sa začína jeseň alebo skončí zima, prichádza ideálne počasie a čas na umývania okien. Teplota sa zaručene pohybuje nad nulou, a teda umývanie je najefektívnejšie, pretože prípravok na umývanie okien nezamŕza a teda môže adekvátne účinkovať. Problémom však je, že ak nedodržiavate správny postup, z umývania okien sa môže stať namáhavá činnosť. Okná sa dostatočne nelesknú a zostávajú plné šmúh. Preto Vám ako čistiaca a upratovacia firma Topservis prinášame pár zaručene fungujúcich typov, ako si s týmto večným problémom poradiť.

Optimálnou teplotou na umývanie okien je okolo desať stupňov nad nulou. Práve vtedy máte zaručené, že Vám nielen prípravok na umývanie okien na okne nezamrzne, ale najväčšou výhodou ktorú si väčšina žien neuvedomuje je, že sa Vám ani rýchlo neodparí. Rýchle odparenie čistiaceho prostriedku má za následok tvorenie šmúh, ktorých sa nie a nie zbaviť. Preto ak sa chystáte umývať okná, mali by ste začať tam, kde sa Vám do nich práve neopiera slnko a teda z tej strany, kde je tieň. Tento postup uplatňujeme v našej firme Topservis v celom okolí mesta Pezinok. Maximálne zefektívnil našu prácu a má dlhoročné pozitívne ohlasy.

Aj keď sme začínali upratovaním s rôznymi prípravkami, postupne sme sa aj kvôli prichádzajúcemu trendu a hlavne zdraviu priklonili k čistiacim prostriedkom, ktoré neobsahujú žiadny chlór, formáldehydy ani fosfáty. Tieto čistiace prípravky sú vhodné do biologických čističiek a odpadných vôd, čo ocenia hlavne ľudia uprednostňujúci ekológiu.

Začíname rámami a žalúziami

Prípravok rozriedime v teplej vode, ktorá nám určite pomôže v odmastení. Dôkladne poumývame rámy a žalúzie okien, nesmieme však pri tom zabudnúť na vrch okna a v neposlednej rade ani pretrieť okno zo spodku. Priestor medzi oknami nám zaberie asi najviac času. Je dôležité okno poriadne zo všetkých strán vyumývať, ak je treba, použiť aj vysávač.  Vysávač prácu uľahčí a zároveň urýchli.

Čistenie skiel, ktoré máme grif 

Sklá sú väčšinou najznečistenejšou časťou okien, ale keď máte správny grif, zaberú vám zároveň najmenej času. Firma Topservis umýva okná namočenou handrou v zarobenej teplej vode s prípravkom. Okná dôkladne vyumývame do čista a následne vodu posťahuje stierkou zľava doprava, pričom sa tieto ťahy ľahko prekrývajú. Je treba dať si pozor na stekajúcu vodu, ktorá môže zašpiniť parapetu a následne aj omietku. Tento postup sa osvedčil hlavne na klasických bytových a domových oknách. Ak sa jedná o väčšie sklené plochy, je vhodnejšie použiť strojové umývanie.

Doleštenie bez jednej šmuhy

Poslednou fázou pred dokonalým výhľadom je doleštenie. Aj keď postierate vodu z okna dôkladne, nikdy to nie je dokonalé. Vtedy prichádza na rad handrička z mikrovlákna, ktorá Vám vysuší posledné zvyšky čistiaceho roztoku na okne a hlavne nezanechá chĺpky, s ktorými nejedna žena donekonečna bojuje. Parapety prichádzajú na radu ako posledné a hneď po nich sa už len stačí kochať nádherným výhľadom.

Ak sa Vám však ani po týchto radách do okien pustiť nechce, sme tu my, ako upratovacia firma Topservis. Pôsobíme v celom okolí Pezinka, radi a ochotne Vám pomôžeme.