zimná záhrada

Určite sa radujete, ak ste si k domu pristavili aj zimnú záhradu. Zimné záhrady sú trendom pre ľudí, ktorí si radi v chladnom období vychutnajú teplý čaj zimnej záhrade. Ak patríte k takýmto ľuďom, pravdepodobne už viete, čo to obnáša, keď príde na údržbu. Dôkladne poumývať sklá od prachu a škvŕn z listov hlavne zo strechy zimnej záhrady, nie je také jednoduché. Chvíľu trvá než si vypracujete grif v umývaní a preto by sme sa radi s Vami podelili o jednoduché triky ako na to.

Postupujte podľa týchto 7 jednoduchých krokov a budete si užívať nerušený výhľad cez krásne umyté okná!

Vždy dodržujte bezpečnosť

Na prvom mieste vždy sledujte vlastnú bezpečnosť. Na samom začiatku, než prejdete k samotnému čisteniu, ktoré budete robiť vo výške, pripravte si vybavenie. Nemali by ste nikdy zabúdať na prilbu a ochranné rukavice.

Podstatné : V žiadnom prípade nestúpajte na presklené plochy a slabé časti!

Ak máte to správne vybavenie, môžeme pristúpiť k samotnému umývaniu. Môžete si zvoliť medzi 2 možnosťami, ak sa chcete pustiť do vyššie umiestnených okien. Buď si zvolíte teleskopickú tyč, prípadne umyjete sklá na rebríku.

Umývanie okien z rebríka nie je také jednoduché, hlavne ak ide o väčšie výšky. Tento spôsob by ste si mali vyberať iba v prípade, ak ho môžete oprieť o betónovú stenu. Nikdy neopierajte rebrík o sklenné plochy a slabé materiály, ktoré by ste mohli zlomiť, prípadne odtrhnúť. Svoju bezpečnosť majte vždy na pamäti.

Pre domáce použite si vždy radšej zvoľte teleskopickú tyč, všetko umyjete krásne zo zeme.

Pomôcky, ktoré využijete

V prvom rade môžete využiť menší rebrík, veľkým sa snažte vyhnúť. Potom k samotnému umývaniu budete potrebovať vedro, čistiaci roztok, a teleskopickú tyč. Na odolnejšie znečistenie si pripravte silnejší čistič PVC na rámy a kefu, ktorú môžete pripevniť o tyč. V ďalšom kroku už iba postupujete ako pri čistení bežných okien.

V prípadoch, kedy si na umývanie vyvýšených miest netrúfate, neváhajte nás kontaktovať. Profesionálne umývame okná aj vo väčších výškach a radi Vám pomôžeme.

7 trikov, ktoré Vám pomôžu

1. Snažte sa vyhnúť umývaniu okien v slnečných a horúcich dňoch. Pretože čistiaci roztok Vám bude rýchlo zasychať a narobíte si šmuhy.
2. Používajte čistiace prostriedky výhradne určené k umývaniu a ošetreniu okien.
3. V každom prípade sa vyhnite abrazívnym čističom, môžete si nimi poškodiť povrch skiel.
4. Nevyliezajte nikam do výšky, ak prší.
5. Ideálny priestor na umývanie budete mať skoro ráno, popoludní, prípadne dni keď je pod mrakom, ale neprší.
6. Raz za čas si vyčistite aj odkvapy.     
7. Používajte nadstavce na doleštenie                                                                                                                                                                        

Ak ste dodržali všetky tieto kroky, umývanie zimnej záhrady ste si veľmi uľahčili a teraz si ju čistú môžete užívať.

Nezabúdajte však, že túto prácu nebudete mať jednoduchú. V prípade, že by ste si na umývanie stropu zimnej záhrady netrúfali, nemáte dostatočné vybavenie, alebo jednoducho Vám chýba čas. Vždy sme tu pre Vás ako upratovacia, čistiaca a umývacia firma Topservis, kľudne nás kontaktujte.