siete na hmyz

Siete proti hmyzu budete potrebovať hlavne v letných mesiacoch. Chcete mať otvorené a zároveň Vám vadí lietavý hmyz? Sieťky proti hmyzu nebránia len prenikaniu hmyzu do domácnosti, ale zabránia aj množstvu nečistôt dostať sa k Vám. Celkom dostatočne cez nich uvidíte, ale zároveň pocítite vánok sviežeho vzduchu. Vďaka nim prežijete príjemné letné noci bez nepríjemných komárov a s čerstvým vzduchom.

Ich nevýhoda spočíva v drobných okách, ktoré v priebehu pár letných mesiacov sa dosť zanesú. Na sieti sa postupne zachytí mŕtvy hmyz, prach, pavučiny a všeličo iné. Niekomu to nemusí až tak vadiť a siete na hmyz umýva dvakrát do roka. Výrobcovia však odporúčajú siete proti hmyzu čistiť každý mesiac.

Keď sa pustíte do umývania okien, sieťky nikdy nevynechávajte. Sieťky si používaním zanesiete oveľa viac, ako samotné sklené tabule. Ak by ste sieťky neumývali, postupne si všetok nahromadený neporiadok prenesiete na sklené tabule. Ak chcete svoje siete na hmyz umývať efektívne, tu Vám prinášame krátky návod.

Začnite s prípravou

Pred samotným čistením vždy musíte sieťky zložiť z okien, aby ste špinu dôkladne umyli z oboch strán. Vždy je lepšie umývať siete postupne, ako umývate jednotlivé okná. Ak by ste, ale skladali viacej sietí naraz, vždy si ich označte, aby ste sa neskôr pri ich nasádzaní nepomýlili.

Existuje niekoľko rôznych typov sietí, s rôznymi mechanizmami prichytenia. Ak už máte akýkoľvek typ sieťky, vždy ju skladajte opatrne, aby ste si ich zbytočne nepoškodili. Pretože výplet je jemný a ľahko ho roztrhnete.

V prípade, že všetko prebehlo v poriadku môžete sa pustiť do samotného čistenia. Vyberte si vhodné miesto, kde môžete prskať s vodou. To môže byť vaňa, sprchový kút, miesto na záhrade, prípadne na príjazdovej ceste. Najlepšie spravíte, ak si miesto vyberiete blízko zdroja vody, aby ste sa zbytočne nenabehali.

Pustime sa do čistenia sieťok proti hmyzu

Na začiatku si vždy skontrolujte v akom aktuálnom stave máte sieťky. Pretože ak ich ešte nemáte príliš špinavé, možno si vystačíte iba s valčekom na vlákna, prípadne s vlhkou handričkou. Zoberte si mikrovláknovú handričku a siete z oboch strán dôkladne poutierajte. Tento postup robte hlavne v období lietania peľu.

V situáciách kedy máte špiny na oknách trochu viacej, ale ešte stále to nie je na umývanie, zoberte vysávač. Vysávačom vynikajúco odstránite pavučiny, suchý hmyz, prach a drobné neprichytené znečistenie. Zle nespravíte, keď použijete nástavec s jemnou kefkou, aby ste sa vyhli poškodeniu. Kefku zľahka položte na sieť a systematicky ju povysávajte z oboch strán. Ak už máte okná dosť špinavé, tieto postupy Vám nebudú stačiť a budete sa musieť pustiť do klasického umývania.