Je moja sedačka či koberec vhodná na hĺbkové tepovanie mokrou cestou?

Informácie hľadajte na správnom mieste

Keď sa chystáte vyčistiť si sedaciu súpravu alebo behúň vlastnými silami vodným extraktorom, dávajte si pozor na pár vecí. V prvom rade skontrolujte, či práve Vaša ozdoba obývačky nezareaguje nežiaduco. Pretože zrovna vo Vašom prípade sa môžete stretnúť s tým, že Vašu sedačku mokrou cestou nemôžete a spôsobíte si nevratné poškodenie. Pred samotným čistením, preto buďte vždy opatrný, lepšia prevencia, ako by ste si mali zničiť sedačku.

Či už budete tepovať behúň alebo gauč, všetky potrebné informácie nájdete na prišitom lístočku na spodnej alebo zadnej strane nábytku. Ak takýto lístok tam nemáte, môžete tieto informácie nájsť na záručnom liste alebo kúpnej zmluve.  Ak by ste ich však nenašli ani tam, nič nenechávajte náhode a zavolajte výrobcovi alebo predajcovi. Tieto prípady kedy gauče vodou čistiť nemôžete sú síce výnimočné, no aj tak si dávajte pozor. Môžete si spôsobiť nepríjemnú situáciu. Najlepšie buďte opatrný už dopredu a  na túto skutočnosť sa pýtajte predajcu už pred kúpou. Nebude tiež na škodu, keď si vybreriete nejakú inú sedaciu súpravu či koberec. Na priloženom štítku buď píšu alebo nepíšu  : ,, dry clean ,,. To znamená, že možete čistiť na vlhko, ale neodporučujú čistený materiál príliš premočiť.

Ako by ste si mali vyberať správny stroj na čistenie?

Ak ste sa rozhodli pre zadováženie vlastného vodného extraktoru, najskôr narazíte na značky ako Karcher, Nilfisk či Proficlean. Najpredávanejším a zároveň najznámejším tepovačom je Puzzi 100 od Karcher, ktorý už nahradeli novým modelom s iným typom nadstavcov.  Jeho cena však nemusí byť najvýhodnejšia a výkon najlepší, ale jeho rozšírenie spôsobil marketing firmy Karcher.  V niektorých prípadoch si tento stroj môžete požičať, ale  podľa našich dlhoročných skúsenosti dobre vieme, že aby ste dôkladne vyčistili sedačku potrebujete skúsenosť. Zásadný rozdiel nájdete v použitých čistiacich prostriedkoch.

V čom uvidíte zásadný rozdiel?

Ani keď si zoženiete ten najvýkonnejší a najdrahší tepovací extraktor, narazíte na určitú hranicu, cez ktorú sa neposuniete. Vaše tepovanie Pezinok bude nedostatočné, pokiaľ pri práci nepoužijete tie správne čistiace prostriedky. Podľa našich skúseností s čistením a hĺbkovým tepovaním  prostriedky, ktoré propaguje firma Karcher nemajú dostatočný účinok. Veľmi slabo odstraňujú niektoré škvrny. Zároveň pri tom presadzujeme ekologický spôsob čistenia bez agresívnych čistiacich látok. Všetky upratovacie prostriedky, ktoré používame sú vhodné do biologických čističiek. Zároveň bojujeme s Vami za čisté a zdravé domovy bez zbytočných chemických látok.