Je moja sedačka či koberec vhodná na hĺbkové tepovanie mokrou cestou?

Informácie hľadajte na správnom mieste

V prípadoch, kedy sa chystáte vyčistiť si sedaciu súpravu alebo behúň vlastnými silami vodným extraktorom, je podstatné skontrolovať, či  práve Vaša ozdoba obývačky nezareaguje nežiaduco. Môže sa totižto stať, že ak by sa čistiť mokrou cestou nemala, príde k nevratnému poškodeniu. Pred samotným čistením je vždy preto lepšia prevencia, ako sa neskôr hroziť nad zničenou sedačkou. Či už sa jedná o behúň alebo gauč, všetky potrebné informácie nájdete na prišitom lístočku na spodnej alebo zadnej strane nábytku. Ak takýto lístok chýba, bývajú tieto informácie uvedené na záručnom liste alebo kúpnej zmluve.  Ak by ste ich však nenašli ani tam, nič nenechávajte náhode a zavolajte výrobcovi alebo predajcovi. Tieto prípady kedy sa gauče vodou čistiť nemôžu sú síce výnimočné, no ak je to práve Váš prípad, dôsledky môžu byť nepríjemné. Najlepším postupom je potom pýtať sa na túto skutočnosť priamo predajcu pred kúpou, prípadne si vybrať nejakú inú sedaciu súpravu či koberec.  Na takomto štítku buď je alebo nie je napísané  : ,, dry clean ,,. To znamená, že je možné čistiť na vlhko, ale neodporúča sa čistený materiál príliš premočiť.

Ako si vybrať správny stroj na čistenie?

Ak ste sa rozhodli pre zadováženie vlastného vodného extraktoru, najskôr narazíte na značky ako Karcher, Nilfisk či Proficlean. Najpredávanejším a zároveň najznámejším tepovačom je Puzzi 100 od Karcher, ktorý bol už nahradený novým modelom s iným typom nadstavcov.  Jeho cena však nemusí byť najvýhodnejšia a výkon najlepší, ale jeho rozšírenie je možno spôsobené marketingom firmy Karcher.  V niektorých prípadoch sa dá tento stroj zapožičať, ale ako firma Topservis zo svojej viac ako desaťročnej skúsenosti dobre vie, na dôkladné vyčistenie sedačky je potrebná skúsenosť a znalosti. Zásadný rozdiel pri tom býva v použitých čistiacich prostriedkoch.

V čom spočíva zásadný rozdiel?

Ani keď si zoženiete ten najvýkonnejší a najdrahší tepovací extraktor, je určitá hranica, cez ktorú sa neposuniete, ak k práci nepoužijete tie správne čistiace prostriedky. Podľa skúseností čistiacej firmy Topservis prostriedky, ktoré propaguje firma Karcher nemajú dostatočný účinok a na odstránenie veľa škvŕn majú slabý účinok. Firma Topservis pri tom presadzuje ekologický spôsob čistenia bez agresívnych čistiacich látok, preto všetky upratovacie prostriedky používané firmou Topservis sú vhodné do biologických čističiek. Firma Topservis bojuje s Vami za čisté a zdravé domovy bez zbytočných chemických látok.