Netolerujte krvavé škvrny na čalúnení

Krv je tekutina, ktorá na vláknach tkaniny vytvára jedny z najhoršie odstrániteľných fľakov vôbec. S fľakom od krvi môže byť obrovský problém, ktorý už aj nemusí nikdy povoliť. Jedná sa o škvrny skôr porovnateľné so škvrnami od mastnoty či oleja. Pri našej práci sa s týmto problémom stretávame už dlhé roky a preto by sme Vám chceli týmto článkom trochu poradiť. Pri správnom postupe takéto fľaky odstránite veľmi účinne a efektívne. Podstatné je, aby ste nám zavolali čo najskôr. Tepovanie Pezinok je vynikajúci spôsob ako krv odstránite.

Rady našich babičiek neraz pomôžu, no nejedná sa o všeliek. Najväčšiu chybu, ktorú môžete spraviť je vsadiť všetko iba na takýto typ postupov. Spoliehať sa iba na to, že keby sa jednalo o hlúposti, predsa by si to ľudia nemohli medzi sebou šíriť, je skutočne chyba.  Medzi takéto postupy patrí aj posypať vrstvou soli fľak od krvi čo najrýchlejšie, ako sme si ju všimli. Aj keď ten, kto to vyskúšal vie, že tento postup škvrnu neodstráni, no na druhú stranu to nie je riešenie na zahodenie. Soľ totiž výrazne obmedzí zažratie krvi do čalúnenia či látky.

Čo treba presne robiť

Pri snahe popasovať sa so škvrnou od krvi nevsádzajte nikdy výhradne na postupy založené na prírodných látkach.  Faktor, ktorý najviac rozhoduje o tom, či sa Vám podarí odstrániť fľak od krvi, je rýchlosť s akou zareagujete. .Možnosť odstrániť takýto fľak z oblečenia, čalúneného nábytku či kobercov je vlastne priamo úmerná tomu, ako dlho mohla krvavá škvrna zasychať. Postup odstránenia je veľmi jednoduchý, keď nám zavoláte. Na odstránenie krvi máme perfektné čistiace prostriedky, len nesmie byť krv definitívne zaschnutá.

Tiež by ste mohli postupovať svojpomocne. Čo najrýchlejšie je potrebné fľak namočiť teplou vodou s primiešaným octom. Ocot patrí medzi najúčinnejšie prírodné čistidlá a je možné ho tiež použiť napríklad pri odstraňovaní vodného kameňa. Ak sa jedná o nejaký kúsok oblečenia, nechajte roztok pôsobiť aspoň hodinu a následne dajte oprať. Podľa skúseností upratovacej a tepovacej spoločnosti Topservis nikdy nie je na škodu mať doma profesionálny čistiaci prostriedok. Ten využijetepresne na takéto príležitosti. Pre viac informácií sa na nás neváhajte obrátiť. Na zaschnutý fľak od krvi sa tiež dá použiť peroxid vodíka. S touto látkou však veľmi opatrne , pretože to stačí iba trošku prehnať a pre poškodenie nechodíte ďaleko.

Krv na sedačke či kobercoch

Krv je niečo, čo sa na sedacích súpravách, posteliach či kobercoch objavuje dosť často. Aj tu platí to hlavné pravidlo, reagovať čo najrýchlejšie. Vtedy na nábytku po krvi nemusí ostať ani známka. Postup je v podstate rovnaký, ako pri odstraňovaní fľakov z oblečenia. Krv sa musíte snažiť čo najrýchlejšie otrieť s hubkou či obrúskom namočeným v octovej vode. Následný postup, ak škvrna úplne nepovolila, je vyskúšať ešte parný čistič a ak ani to nepomôže, zavolate nám pre radu v oblasti profesionálneho čistiaceho a hĺbkovo tepovacieho servisu. Rozhoduje tu totižto čas a keď sa zamešká ten čas, kedy je škvrna ešte čerstvá, môže zastať ozdobou už nastálo.

Nie je gauč, ktorému by sme nemohli vrátiť čas.