Nanotechnológia a čistenie obrázok

Treba aby ste si uvedomili, že princíp čistenia nanotechnológiou spočíva v úprave povrchu, ktorý má zostať čistý tak, aby sa na ňom neusádzalo znečistenie. Pri bežnom upratovaní to znamená, že musíme na začiatku maximálny dôraz klásť na prvotné vyčistenie. Ak by sme totižto dôkladne nevyčistili povrch, ktorý sa chystáme ošetriť nanotechnológiou, nezostal by dostatočne hladký a čistý na uchytenie hydrofóbnej vrstvy (vodoodpudivej). Na súčasnom trhu môžete zohnať aj prípravky, ktoré sú schopné celý proces zabezpečiť v jednej fáze. Naraz umývajú materiál od nánosov znečistenia a zároveň vytvárajú túto vode odpudivú vrstvu. Musíte si však uvedomiť, že čím jednoduchší je postup, tým kratšia je životnosť tejto vrstvy.

Správne zvolenie postupu

Než sa pustíte do samotnej práce, musíte zhodnotiť situáciu. Jednoznačne uvidíte rozdiel medzi čistením silne znečistených priemyselných hál a medzi pravidelne upratovanou domácnosťou. Podľa toho musíte postupovať pri výbere upratovacích prostriedkov a ich systéme použitia.  Pritom jednotlivé fázy sú priamo úmerné znečisteniu. Čím silnejšie znečistenie, tým musíte použiť silnejší odstraňovač znečistenia a následne aj prostriedok na vytvorenie nanovrstvy.

Vytváranie nanovrstvy tiež môžeme nazvať ošetrovanie materiálu, alebo impregnácia. Impregnáciu si ľudia žiadajú hlavne po čistení sedačiek. Je to nová technológia, ktorú môžete vyskúšať, ak sa rozhodnete pre čistenie sedačiek Pezinok. Nikdy nesmiete nanovrstvu nanášať na vlhký povrch, najprv ho musíte dôkladne vysušiť a až potom nanášať ošetrenie. Ošetrenie následne vyberajte podľa typu povrchu. Nie je nič proti ničomu, ak impregnáciu nanesiete vo viacerých vrstvách. Hlavne, ak pracujete v prostredí, kde sa stretávate s väčším množstvom špiny. Podľa toho či budete ošetrovať materiály s povrchom, do ktorého sa ošetrenie môže vpiť, alebo budete ošetrovať povrch nenasiakavý rozhodujte. Životnosť takéhoto ošetrenia môžete rátať od niekoľkých mesiacov, až po niekoľko rokov.

Výhody nanotechnológie

Tou najpodstatnejšou vlastnosťou tohto ošetrenia je, že nemení vzhľad daného materiálu. Naopak pekne vynikne kresbu a charakter čisteného povrchu, ale zároveň pórovité materiály môžu slobodne dýchať.  Celé kúzlo tohto ošetrenia totiž spočíva v dôkladnej impregnácií, ale zároveň ponechaní všetkých pôvodných vlastností čistenej látky. Okrem samotného čistenia tento efekt používame napríklad pri ošetrovaní tehlových stien ohrozovaných vlhnutím. Pred samotnou impregnáciou musíme hlavne ošetrovaný povrch čo najdôkladnejšie vyčistiť. Totižto po impregnácií nanovrstvou znečistenie už nikdy neodstránite. Nespornou výhodou takéhoto ošetrenia je určite aj zamedzenie ukladania vodného kameňa, čo využívame napríklad pri víryvkách .

Ak je miesto, kde by ste túto technológiu mohli využiť, nie je nad čím váhať. Pri následnom upratovaní Vám bude stačiť mop či handrička a zbavíte sa nekonečného čistenia, umývania či upratovania.