Čistite a upratujte bez chemikálií v agresívnych čistiacich prostriedkoch prostredníctvom parného čističa

Vývojom sa posúvame a výrobcovia materiálov prichádzajú so stále lepšími riešeniami pre koberce, aby sme ich ľahšie udržiavali. V dnešnej dobe už moderné koberce oveľa jednoduchšie tepujeme, udržiavame a výrazne sme predĺžili ich životnosť pri bežnej prevádzke. Koberce kupujeme ako doplnok interiéru, ktorým vyvolávame lepšie pocity a zároveň robíme priestor teplejším. Cítite sa príjemne, keď si sadnete na sedačku a svoje unavené nohy po celom dni položíte na teplý, mäkký koberec. Kobercom zabránite chladu podlahy preniknúť k Vašim nohám a zároveň zvukovo izolujete miestnosť, aby ste sa necítili ako v jaskyni. V neposlednej rade s ním vychytávate prach a nečistoty z priestoru, aby Vám nepoletovali vo vzduchu.

Tým najjednoduchším a zároveň najefektívnejším spôsobom, ako sa o svoje koberce môžete starať, je, ak si zavoláte profesionálnu firmu na tepovanie kobercov. V profesionálnej čistiacej firme Topservis zabezpečíme, pracujeme s tými najlepšími profi čistiacimi prostriedkami, aby ste Váš koberec mali dokonale čistý, bez prachu, nečistôt, roztočov a vydržal dlhšie. Podstatným pravidlom, ktoré by ste si mali pamätať je, aby ste nikdy príliš dlho neodkladali tepovanie koberca. Čím viacej si zhoršíte výzor vášho koberca a Vy to stále odkladáte, tým si znižujete jeho životnosť a aj pravdepodobnosť navrátenia jeho pôvodného vzhľadu.

Najčastejšie spôsoby znečistenia a ako ich eliminujete

Miera znečistenia Vašich kobercov závisí od špiny, akú prinesiete z vonku a priamo zodpovedá Vášmu životnému štýlu. Závisí či žijete v domácnosti s malými deťmi, chováte domáce zvieratá a tiež akú pozornosť venujete údržbe.

Môžete mať dom s garážou spojenou s vchodom do domu. Tento vchod pravdepodobne využívate hlavne v chladných mesiacoch, kedy si nanosíte najviac znečistenia dovnútra. Preto ak je to Váš prípad, nemali by ste zabúdať na pravidelné zametanie a umývanie podlahy v garáži. Tým eliminujete najväčšie množstvo špiny prinesenej dnu.

Veľmi efektívny spôsob, ako zabránite prenikaniu špiny do domu je, ak umiestnite pár pucovákov, alebo kobercov na utieranie podrážok pred vchod, kade najčastejšie vstupujete. Takisto umiestnite nejaké behúne do chodby, alebo priamo do predsiene, aby ste zachytili čo najväčšie množstvo vlhkosti a znečistenia pred vstupov do obývacích priestorov.

Vysvetlite svojim rodinným príslušníkom a návšteve, aby nevchádzali do domu v topánkach. Pri dverách majte po ruke nejaké papuče. Tiež si do predsiene môžete umiestniť malý botník, aby sa jednoducho každý mohol prezuť.

Často vysávajte

Pravidelným vysávaným dokážete odstrániť až 80% špiny, pretože 80% sú suché častice a 20% sú vlhké častice. Vysávače presne navrhujú, aby ste koberce zbavili suchých nečistôt ako piesok a prach. Čím častejšie vysávate, ideálne každý deň, tým viac zabránite prenikaniu špiny do hĺbky koberca. Koberec, ktorý si nenecháte prestúpiť celou vrstvou znečistením, jednoduchšie  spravíte tepovanie kobercov a predlžite dobu jeho používania.

Riešenie možno spravíte aj, keď obmedzíte pitie a jedenie nad kobercami v kuchyni alebo obývačke. Ak by ste aj napriek tomu spravili škvrnu od jedla, jokamžite reagujte a škvrnu odstráňte. Ak si neviete rady, kľudne zavolajte nám.