Čistite a upratujte bez chemikálií v agresívnych čistiacich prostriedkoch prostredníctvom parného čističa

Prvým krokom, ktorý spravíme hneď po zhodnotení situácie, správne určíme typ profesionálnych čistidiel ideálnych na tento typ znečistenia. Rozhodujeme sa podľa materiálu, z ktorého máte koberec či čalúnený nábytok zhotovený. Rohľadňujeme intenzitu znečistenia a druh škvŕn a zhodnoteníme hrúbku a výšku jednotlivých vlákien.

Po takejto obhliadke celý proces začíname poriadnym profesionálnym hĺbkovým povysávaním. Hneď v ďalšom kroku nanášame čistiace prostriedky a odstraňovače zažraného znečistenia. Teda začíname proces tepovanie Pezinok. Po chvíli, kedy týmito čistidlami rozpustíme znečistenie, pokračujeme celkovou extrakciou, teda vyprierame nečistoty z čalúnenia. Pri tomto procese dosahujeme ako vyčistenie, tak pozdvihnutie a učesanie vlasu na kobercoch či čistených látkach.

Silno namáhané povrchy

Pri hĺbkovom tepovaní kobercov v kanceláriách a silne zaťažovaných priestoroch príliš nemáme na výber a vo väčšine prípadov aplikujeme proces extrakčného čistenia. Pri čistení sedačiek a pohoviek sa naopak rozhodujeme z viacerých možností. Volíme buď štandardnú metódu extrakčného čistenia, alebo metódu na sucho, teda tepovanie s nízkou vlhkosťou. Výhodu čistenia na sucho vidíme hlavne vo výraznom ušetrení času na schnutie ,až na pár hodín.

Čistenie rotačnými kefami

Pri čistení akéhokoľvek čalúnenia  dodržujte pravidlo číslo jedna, vyhnite sa v čo najväčšej miere mechanickému čisteniu. Výnimku netvoria ani rotačné kefy. Metóda je účinná a zároveň šetrná iba ak použijete tie správne prostriedky a postup. Pri silnejších znečisteniach a jednotlivých fľakoch sa aj tak nevyhnete aplikácií profesionálnych odstraňovačov škvŕn. Moderná doba so sebou priniesla možnosť hĺbkového tepovania a čistenie chemicky, čo najskôr získalo definitívnu výhodu proti mechanickému drhnutiu kefami a hubkami.

V našej firme Topservis sa tejto problematike venujeme už naozaj dlhú dobu, aby sme odskúšali a preverili rôzne metódy a spôsoby, ktoré sa trhu objavili. Naším záverom preto ostáva, že bez šetrných a účinných práškov a odstraňovačov sa z miesta nepohnete. V našej firme štandardne používame iba čistiacich prostriedkov bez formaldehydov, chlóru a fosfátov.