Čistiť si vzduch v domácnosti sa stále viac oplatí obrázok

Na samom začiatku si musíte ujasniť, prečo si čističku vzduchu vlastne chcete zaobstarať. Potrebujete si uvedomiť si jej potrebu. Doba v ktorej máme všade blízko, náš život je uľahčovaný najmodernejšími prístrojmi a pomocníkmi, so sebou nesie  aj negatívne aspekty. Vzduch ktorý dýchame nie je plný len drobného prachu, peľových zrniek, alergénnych roztočov. Matrace a sedacie súpravy sú plné vírov, baktérií a ostatných mikroorganizmov, preto by ste čistenie sedačiek v Pezinku nemali zanedbávať.

Vzduch je plný nečistôt

Do našich pľúc sa dostávajú aj splodiny nášho priemyselného veku. Nie je nič výnimočné, ak sa z nás stávajú pasívny fajčiari či vdychujeme splodiny vyprodukované vo väčším mestách, alebo priemyselných zónach.  Tieto drobné nečistoty odborníci meraním kvalifikovali ako drobné čiastočky znečistenia. Z najnovších výskumov vyplýva, že týchto čiastočiek ako priemerný človek vdýchneme počas dňa asi dvadsaťtisíc. Toto všetko znečistenie nadýchame iba s 15 kilogramov vzduchu, ktoré nám ako bežnému človeku prejdú cez pľúca počas jedného dňa. S takýmto obrovským náporom sa náš organizmus nemôže len tak vysporiadať.

Vdychovaním výfukových plynov, smogu a priemyselných splodín si spôsobujeme obrovské množstvo chronických a civilizačných ochorení. Postupne, ale isto sa blížime k hranici každého druhého alergického obyvateľa trpiaceho sennou nádchou, najrôznejšími zápalmi pľúc a priedušiek. Ide o problémy, ktoré posupne vedú k astme, ekzémom a zápalom očí. Keď si predstavíte všetky tie veci poletujúce vzduchom, jedným s najľahších riešením, ktoré nám ponúkajú, je čistička vzduchu.

Nie je čistička vzduchu, ako čistička vzduchu

Aby bola čistička vzduchu efektívna, musí spĺňať základné normy. Filtrácia miestnosti  je dostatočná, ak výkon čističky za hodinu je aspoň jeden a pol krát viac objemu vzduchu, ako sa nachádza v miestnosti. Jej výkonnosť nesmie klesnúť pod 75% zachyteného znečistenia zo vzduchu. To však nieje problém, pretože najmodernejšie čističky so siedmimi filtrami to dokážu takmer na 100%. Hlučnosť takéhoto prístroja nesmie nikdy presiahnuť štyridsať decibelov.

Pre Vaše najväčšie pohodlie a úsporu financií by ste mali čističku vedieť prenášať z miestnosti do miestnosti. Z toho dôvodu si vyberajte pevnú ale nie ťažkáú. Výhody tiež spozorujete v oznamovaní zanesenia filtrov a v diaľkovom ovládači. Vyberajte si čističku, s ktorou budete vedieť manipulovať a výmieňať jednotlivéých diely čo najjednoduchšie. Tieto faktory firmy neustále vylepšujú a zároveň vývoj ide míľovými krokmi dopredu. Výsledky preverujú najrôznejšie výskumné agentúry a ich testy rok od roku ukazujú zlepšenie. Klasické čističky vzduchu pri testoch trojhodinového chodu zbavujú miestnosť prašnosti skoro až o deväťdesiatich  percent. Množstvo spór plesní znižujú skoro o 80% a celkovo mikroorganizmy o skoro 40%, zatiaľ čo podiel ľahkých iónov rastie až o 1000%.

Čistotu vzduchu nikdy podceňujte a preto Vám čistička vzduchu bude vynikajúcim pomocníkom.