Nové postupy pri čistení automobilov obrázok

Negatívny vplyv ľudskej činnosti na naše životné prostredie je už určite každému dobre známy a preto sa čím ďalej tým viac presadzujú technológie založené na ekologickej báze. Na trh sa postupne dostávajú stále výkonnejšie stroje, ktoré na jednu stranu neplytvajú našimi zdrojmi a na druhú stranu nezaťažujú naše prostredie. Každý kto si pre čistenie svojho tátoša vyberie miesto na to určené, iba spraví niečo pozitívne pre svoje okolie.

Všetko speje k tomu, aby sa v budúcnosti pri čistení áut a hlavne ich motorov, využívali výhradne parné prístroje. Celá pointa ich práce je totižto založená na minimálnom množstve produkovanej toxickej tekutiny, ktorá je výsledkom povoľovania chemických látok, mazľavín a ropných produktov, ktoré sa nachádzajú prevažne na motorovej časti automobilov. Pri využívaní schopností parných prístrojov sa tieto jedovaté zlúčeniny okamžite zbierajú a to spôsobuje podstatnú úľavu našej prírode od znečisťovania človekom.

Ako sa postupuje pri čistení kabíny

Ak by sme sa detailnejšie pozreli na vnútro automobilu, zistili by sme, že k jeho spracovaniu je použité niekoľko typov materiálov. Výhodou je, že na vyčistenie väčšiny z nich úplne kľudne stačí parný čistič. Podstata ich pôsobenia je pri tom veľmi jednoduchá.  Každý parný čistič je založený na ohreve pár mililitrov studenej vody vo vnútri bojleru a jej premeny na vodnú paru. Teplota takejto pary môže dosahovať až 200 ˚C, pričom sa môže využiť aj aplikácia detergentu na špinavý povrch.  Na to , aby bol výsledok čo najlepší, sa využíva aj pôsobenie upratovacích prostriedkov a kefkovitých a triskovitých nástavcov.  Za to, že príslušenstvo je tak bohaté, pri umývaní sa dá ľahko dostať aj do málo prístupných priestorov ako sú skulinky, rohy, špáry a podobne.  Parný čistič sa nestratí ani v prípade, že by sme sa rozhodli vyčistiť okná. Výrobcovia mysleli aj na tento detail a v príslušenstve nájdeme potrebný nástavec. Absolútnu výhodu parného čističa na koniec uzatvára možnosť pripojenia parného čističa k profesionálnym vysávačom, čo zabezpečí okamžité odsávanie vzniknutej špinavej tekutiny. Vymenovanie nesporných výhod parného čistenia naposledy uzatvára výhoda rýchleho, alebo takmer žiadneho schnutia.

Ošetrovanie čalúnených povrchov

Pri starostlivosti o čalúnené časti automobilu ako sedačky, koberce, strop či kufor sa jednoznačne ponúka využitie vodných extraktorov k hĺbkovému tepovaniu. Upratovacia, čistiaca a hĺbkovo tepovacia firma Topservis má s takýmto čistením dlhoročné skúsenosti a nemôže tomuto spôsobu čistenia nič vytknúť. Extrakčným tepovaním za použitia účinnej ekologickej chémie sa vynikajúco odstraňuje nielen zanesená špina od rúk, hlavy či nohavíc, ale perfektne odstránime aj žuvačky, krv, či zelené fľaky od trávy. Výhody extrakčného hĺbkového tepovania sú nesporné, jediné s čím sa musí rátať, je jeden deň schnutia.