Mikrovlákno uľahčí vaše upratovanie obrázok

Utierky založené na čistiacich schopnostiach mikrovlákna je možné použiť pri čistení s vodou aj za sucha, ale nie v každej situácií. Ak sa budeme baviť o odstránení iba voľne uloženej špiny ako je prah, mikrovláknová utierka nám perfektne poslúži. Iný prípad však nastane, ak sa budeme snažiť odstrániť špinu, ktorá je dobre prichytená o podklad.  V takýchto situáciách je nutné použiť čistiace roztoky tekutín.  Je potrebné pri práci používať čistiaci roztok, pretože iba pri kombinácií švédska handrička a čistá voda výsledky nebudú dostatočné, hlavne ak sa bude jednať o ťažko odolné znečistenie.  Na miestach so zaschnutou špinou nám správne zvolené čistiace prípravky nielen prácu pomôžu lepšie spraviť, ale zároveň nám aj ušetria kopu času.

Výhoda samotných vlastností mikrovláknových utierok spočíva v nutnosti použitia čistiacej chémie. Zatiaľ čo pri používaní bežných bavlnených handričiek je nutné používať väčšie množstvo agresívnejšej chémie, pri použití mikrovlákna sa v mnohých prípadoch zaobídeme aj s ekologickými čistiacimi prostriedkami. V drvivej väčšine prípadov bude použitie takéhoto pomocníka na mieste, no sú aj prípady, kedy by sme ho mali z práce vynechať. Tieto prípady nastávajú hlavne vo chvíli, kedy môže prísť k nenávratnému poškodeniu mikrovlákna. K mechanickému poškodeniu môže prísť napríklad v priemyselných halách drobnými nečistotami, alebo taktiež môže prísť k chemickému poškodeniu a to napríklad olejom. Takéto mazľavé látky sa vpijú do kapilár mikrovlákna a už sa nebudú dať nikdy odstrániť.  V niektorých prípadoch môže nastať aj situácia, že taký účinok ako olej, budú mať na mirkovlákno aj aviváže.

Pri udržiavaní čistoty švédskej handričky je nutné dodržiavanie určitého postupu. Netreba si dávať pozor iba na použitie mazľavých aviváží, ale zároveň je potrebné sledovať aj správnu výšku teploty pri praní. Treba si taktiež dávať pozor na mechanické poškodenie, na ktoré sa dlho nemusí čakať, ak by sme prešli takouto utierkou po drsných povrchoch ( betón, stena, kameň,…). Existujú však aj prípady, kedy môže poškodenie nastať aj na strane čisteného povrchu. Spomenúť by sa dalo čistenie plastových plôch, ako je napríklad plexisklo, ktoré sa pri šúchaní s kvalitnou mikrovláknovou utierkou ľahko zakalí.  Opatrne treba jednať aj s drevenými povrchmi, hlavne s tými, ktoré nie sú ošetrené lakom.

Na čo by sme nemali zabúdať

Za každých okolností sa po použití snažte udržiavať mikrovláknové utierky čisté. Ak totiž necháte znečistenie zájsť, následne je ho problém odstrániť. Najlepším spôsobom je čistenie mydlom s neutrálnym pH a čistou vodou. Je možné dať takúto utierku aj prať, nikdy nie však na vysoké teploty so silnými chemickými čistidlami a avivážami. Po samotnom praní je potom potrebné utierky poriadne vypláchať, aby sa zbavili všetkých uvoľnených vlákien.

Po zvážení všetkých pro a proti môžeme v upratovacej, hĺbkovo tepovacej a čistiacej firme Topservis zodpovedne prehlásiť, že mikrovláknové alebo švédske utierky sú vynikajúcim pomocníkom, ktorých využitie sa nájde v každej domácnosti. Tak hor sa do upratovania!