Mikrovlákno uľahčí vaše upratovanie obrázok

Utierky založené na čistiacich schopnostiach mikrovlákna možnete používať pri čistení s vodou aj za sucha, ale nie v každej situácií. Ak sa budeme baviť o odstránení iba voľne uloženej špiny ako je prah, mikrovláknová utierka nám perfektne poslúži. V inej situácií sa však ocitnete, ak sa budete snažiť odstrániť špinu, ktorá je dobre prichytená o podklad.  V takýchto prípadoch musíteé použiť čistiace roztoky tekutín. Čistiť musíte jednoznačne s namiešaným čistiacim prípravkom, pretože iba pri kombinácií švédska handrička a čistá voda dosiahnete dostatočné výsledky. Hlavne ak bude odstraňovať ťažko odolné znečistenie.  Na miestach so zaschnutou špinou Vám správne zvolené čistiace prípravky prácu uľahčia. Zároveň však lepšie upracete a  ušetríte si kopu času.

Aby ste dobre využili výhody mikrovláknových utierok, musíte použiť čistiacu chémiu. Zatiaľ čo s bežnými bavlnenými handričikami použijete vždy väčšie množstvo agresívnejšej chémie, s mikrovláknovou utierkou ušetríte. V mnohých prípadoch dokonca Vám bude stačiť, ak použijete mikrovláknovú utierku v kombinácií s ekologickými čistiacimi prostriedkami. Veľmi si zjednodušíte prácu, ak použijete mikrovláknové utierky v drvivej väčšine prípadov. No stretnete sa aj s prípadmi, kedy sa jej radšej vyhnite. V týchto situáciách sa ocitnete, keby ste mohli mikrovlákno poškodiť. Mechanicky ho môžete poškodiť napríklad v priemyselných halách drobnými nečistotami, zatiaľ čo chemicky ho poškodíte napríklad olejom. Takéto mazľavé látky sa vpijú do kapilár mikrovlákna a už ich nedokážete nikdy odstrániť. Niekedy sa môžete stretnúť aj avivážou, ktorá Vám utierku definitívne zničí. 

O mikrovláknové utierky sa musíte starať

Pri udržiavaní čistoty švédskej handričky musíte dodržiavať určitý postup. Dávajte si pozor nielen na použitie mazľavých aviváží, ale zároveň sledujte aj správnu výšku teploty pri praní. Predvídajte prípadné mechanické poškodenie, ktoré môžete spôsobiť hneď, ak prejdete mikrovláknom po drsných povrchoch ( betón, stena, kameň,…). Ocitnete sa aj v prípadoch, kedy poškodenie spôsbíte aj na strane čisteného povrchu. Spomenúť môžeme čistenie plastových plôch, ako je napríklad plexisklo, ktoré ak silno šúchate s kvalitnou mikrovláknovou utierkou, zakalíte ho. Jednajte preto opatrne aj s drevenými povrchmi, hlavne s tými, ktoré nie sú ošetrené lakom.

Na čo by sme nemali zabúdať

Za každých okolností sa po použití snažte udržiavať mikrovláknové utierky čisté. Ak totiž necháte znečistenie zájsť, následne ho už nemusíte odstrániť. Najlepší spôsob ako handričku udržíte čistú, je ten najjednoduchší.  Vyperte ju mydlom s neutrálnym pH a čistou vodou. Kľudne dajte takúto utierku aj prať, nikdy nie však na vysoké teploty a so silnými chemickými čistidlami a avivážami. Keď doperiete, utierky poriadne vypláchajte, aby ste ich zbavili všetkých uvoľnených vlákien. Lebo iba s čistými mikrovláknovými utierkami môžete dobre poupratovať a zároveň ich perfektne využijete na umývanie okien v Pezinku.

Po zvážení všetkých pro a proti, ktoré sme overili našou dlhoročnou praxou, môžeme zodpovedne prehlásiť, že mikrovláknové utierky sú vynikajúce. Veľmi Vám pomôžu a využijete ich v každej domácnosti. Tak hor sa do upratovania!