Postup čistenia v supermarketoch obrázok

V drobných obchodíkoch a supermarketoch, malých potravinách, alebo gigantických predaniach, prechádza počas dňa veľké množstvo osôb. Týto zákazníci chtiac nechtiac prinášajú dovnútra hromady znečistenia. Preto v takýchto priestoroch upratovacie práce nesmiete nikdy zastaviť. Tobôž ak by ste mali supermarket s 24 hodinovým režimom. Ak by ste zastavilienie čistiace práce možno iba na pár hodín či dní, spôsobyli by ste obrovské hygienické riziko. Preto upratovanie nikdy nenechávajte na koniec zmeny, ale zabezpečujte ho presne podľa časového harmonogramu aj počas plnej prevádzky.

V drobných obchodíkoch všetko poväčšinou majiteľa stvajú stálych zamestnancoch. Upratovacie práce od externej čistiacej a hĺbkovo tepovacej firmy ako je Topservis si objednávajú v nadpolovičnej väčšine výnimočne. Podobný systém zaviedli napríklad aj v takom reťazci ako je Lidl. Stáli zamestnanci sa nestarajú iba o dokladanie tovaru, ale zároveň aj údržbu a čistotu predajne. Externé firmy zabezpečujú iba údržbu okolia Lidlu. Taký reťazec ako je Billa však už prešiel medzi jednotlivými modelmi. V jednej predajni upratuje stálymi zamestnancami, ale hneď vo vedľajšej sa o čistiace práce stará najatá upratovacia firma. V Kauflande to zabezpečuje podobne ako v Billa, iba s tým rozdielom, že o okolie, ale aj čistotu predajne Kauflandu sa vždy starajú dve externý firmy. Tento prístup spravili trošku zaujímavo, ale vychádzali z vnútorných nariadení spoločnosti.

Spôsob čistenia a dezinfekcie

Celý sortiment čistiacich prípravkov môže Kaufland zaisťovať k údržbe celej predajne buď z vlastných zdrojov, ak čistí prostredníctvom kmeňových zamestnancov. Alebo si môže najať externú firmu. Externé firmy si najíma hlavne vo väčších mestách, kde má viacej a väčších predajní. V takýchto pobočkách nakupujú čistiace prípravky externé firmy vždy presne na základe stanov Kaufladu ako spoločnosti.  Ostatné pobočky, ktoré nedosahujú potrebnej veľkosti pre splnenie podmienky na dodávku upratovacích prác, to majú inak. Od externej firmy, potom odoberajú dezinfekčné prostriedky z centrálneho skladu Kauflandu. U nadmieru agresívnych prostriedkov, ktoré môžu byť nebezpečné, postupuje Kauflad inak. Neuskladňuje ich v centrálnom sklade, ale tieto prostriedky dodáva presne na danú prácu. Čistiace firmy musia pri takýchto používaných prostriedkov dodržiavať takzvaný sanitačný plán. Podľa sanitačného plánu si presne stanovujú druhy a zloženie umývacích prostriedkov, ktoré možu použiť.

Tak ako sa snaží Kauflad o čistotu vo veľkých nákupných centrách a supermarketoch, tak by sme sa o čisté a zdravé životné prostredie mali starať aj u seba doma. Problém však môžeme mať, ak nemáme dostatok času, alebo ak ho už máme, tak si chceme konečne oddýchnuť. Ale ani v týchto situáciách nemusíte zúfať, vždy je tu pre Vás upratovanie Pezinok, čistenie a hĺbkové tepovacie od spoločnosti Topservis.  Tak šup do upratovania, aby ste všetku špinu odstránili!