Výhody profesionálnej čistiacej techniky v praxi obrázok

Ak by sme chceli upratať drobné prevádzky. Čistiace práce v pohode zabezpečí iba jedna upratovačka s vedrom ( dnes už častejšie s čistiacim vozíkom) a mopom. Do úplne inej situácie sa dostávame, ak priestory k umývaniu rátame na niekoľko desiatok štvorcových metrov. Vtedy je vhodná chvíľa, aby sme zapojili profesionálne stroje.

V priestoroch veľkých supermarketov a nákupných centier sa najčastejšie stretnete s využitím podlahovej umývacej techniky. Tú špeciálne výrobcovia prispôsobujú na umývanie a súčasné vytieranie hladkých plôch. Akonáhle však potrebujete udržiavať niekoľko stoviek až možno tisícov metrov štvorcových v pravidelnom režime, už nemáte nad čím váhať. Umývacia technika je jasnou voľbou, presne ten pomocník, ktorý potrebujete. Nielenže šetrí Vaše peniaze, ale prácu je odvádza v maximálne krátkom čase. Stroje v nákupných centrách zákazníkov neotravujú, ako  by otravovali pracovnice s mopom v prípade vykonavania rovnakej práce. Rozdiel, ak použijete dostatočný počt upratovačiek a  strojov, pocítite. Spozorujete výraznú úsporu času a financií v prípade, ak použijete čistiace stroje. 

Nákupné  centrá a rozľahlé supermarkety však na svoju údržbu využijú aj inú techniku, ako umývacie stroje. Pri udržiavaní parkovísk a priľahlých plôch jednoznačne využijú aj zamietacie stroje. Pre porovnanie uvedomte, že aj mašinky s najnižšej kategórie hravo vo výkone predbehnú dvoch chlapov s metlami. Pritom strojom spravíte všetko pedantnejšie a zároveň ani pri zametaní nebudete prášiť. Obsluhovať zametacie stroje budete rovnakým spôsobom, ako umývacích stojoch na vnútorné podlahy. Ak by ste sa nakoniec rozhodli požičať si zametací stroj na upratovanie v Pezinku, neváhajte nás kontaktovať. Podľa rozlohy a ako často máte v pláne stroj používať, si vybriete medzi technikou ovládanou stojacou obsluhou, tak medzi technikou ovládanou sediacim pracovníkom.

Aký je najvýhodnejší pohon

Zvolite si pohon v každej triede, môžete medzi spaľovacími motormi, tak aj pohon na batériu. Tu rozhodujte na základe výfukových plynov . Ak budete nakupovať umývací stroj na podlahy používaný v uzavretých priestoroch, tak pohon na spaľovací motor nebude dobrá voľba. Výfukové plyny budú prirodzene obťažovať zákazníkov. V prípade, ak rozmýšlate nad pravidelným zametaním vonkajších plôch, pohonom na spaľovací spravíte to najlepšie.  Pri spaľovacom motore budete doliaevať pohonnú tekutinu, ale pri batériovom pohone musíte rátať s niekoľkohodinovým nabíjaním. Batériu budete zároveň aj opotrebovávať. Batériu tak rýchlo nenabijete a zároveň kratšie vydrží.  Pri výbere vhodného upratovacie stroja tiež zohľadnite typ znečistenia, aké budete odtraňovať. Je rozdiel či sa budete snažiť zbaviť prachu, kamienkov, lístia, stavebného odpadu, plastov, pilín alebo tekutého odpadu.

Ak všetky tieto faktory zhodnotíte, výber toho najvhodnejšieho pomocníka bude oveľa ľahším počinom.