Výhody profesionálnej čistiacej techniky v praxi obrázok

Ak sa jedná o drobné prevádzky, čistiace práce v pohode zabezpečí iba jedna upratovačka s vedrom ( dnes už častejšie s čistiacim vozíkom) a mopom. Do úplne inej situácie sa však dostávame, ak sa priestory k umývaniu rátajú na niekoľko desiatok štvorcových metrov, vtedy je vhodná chvíľa zapojiť profesionálne stroje.

V priestoroch veľkých supermarketov a nákupných centier sa najčastejšie stretneme s využitím podlahovej umývacej techniky, ktorá sa špeciálne prispôsobuje na umývanie a súčasné vytieranie hladkých plôch. Akonáhle je však potrebné udržiavať niekoľko stoviek až možno tisícov metrov štvorcových v pravidelnom režime, už nie je nad čím váhať. Umývacia technika je jasnou voľbou. Nielenže šetrí naše peniaze, ale práca je odvedená v maximálne krátkom čase, čo vlastne minimálne zaťažuje zákazníkov v nákupných centrách, ako by tomu bolo v prípade vykonania rovnakej práce prostredníctvom najatých pracovníc s mopom. Rozdiel medzi použitím dostatočného počtu upratovačiek a potrebného času na vyčistenie oproti použitiu výkonného stroja už je markantný a z finančného hľadiska je to jasná voľba.

Nákupné  centrá a rozľahlé supermarkety však na svoju údržbu využijú aj inú techniku, ako umývacie stroje. Pri udržiavaní parkovísk a priľahlých plôch sa jednoznačne využijú zamietacie stroje. Pre porovnanie je si potrebné uvedomiť, že aj mašinky s najnižšej kategórie hravo vo výkone predbehnú dvoch chlapov s metlami. Pri tom stroj je oveľa väčší pedant a zároveň sa takmer pri zametaní nepráši. Spôsob obsluhy je rovnaký ako pri umývacích stojoch na vnútorné podlahy, tak na zametacie stroje k vonkajšiemu použitiu. Podľa rozlohy a nutnosti pravidelnosti používania si je možné vybrať medzi technikou ovládanou stojacou obsluhou, tak medzi technikou ovládanou sediacim pracovníkom.

Aký je najvýhodnejší pohon

Zvoliť sa dá pohon v každej triede, ako medzi spaľovacími motormi, tak aj pohon na batériu. Tu sa rozhodujúcim faktorom stávajú výfukové plyny . Ak budeme nakupovať umývací stroj na podlahy používaný v uzavretých priestoroch, tak pohon na spaľovací motor nebude dobrá voľba z pohľadu obťažovania zákazníkov. V prípade, že sa však jedná o pravidelné zametanie vonkajších plôch, pohon na spaľovací motor bude tou správnou voľbou.  Pri spaľovacom motore stačí doliať pohonnú tekutinu, ale pri batériovom pohone musíme rátať s niekoľkohodinovým nabíjaním a postupným opotrebovaním batérie. Batéria sa bude dlhšie nabíjať a zároveň kratšie vydrží.  Pri výbere vhodného upratovacie stroja je tiež potrebné zohľadňovať typ znečistenia, aké sa budete snažiť odtrávniť. Je rozdiel či sa budete snažiť zbaviť prachu, kamienkov, lístia, stavebného odpadu, plastov, pilín alebo tekutého odpadu.

Ak všetky tieto faktory zhodnotíte, výber toho najvhodnejšieho pomocníka bude oveľa ľahším počinom.