Ekologické upratovanie a súčasnosť obrázok

Či si upratujete sami v domácnosti, alebo čistenie nechávate robiť špecializovanej firme, musíte si nejaké upratovacie prostriedky zaobstarať. Chemické látky, ktorými v týchto prostriedkoch čistíte, si potom viac či menej zaťažujete Vaše životné prostredie. Zaťažíte si organizmus nielen Vy, pretože s nimi pracujete, ale zaťažíte aj tých, ktorí v tom prostredí žijú. Preto aj keď si objednávate upratovacie služby, ale aj keď ich vykonávate, vždy musíte mať na pamäti nebezpečnosť chemických látok.

Niektorými chemickými látkami ste tiež nebezpečný k nášmu životnému prostrediu. Vždy keď používate čistiace prostriedky, či už ste profesionál, alebo upratovačka, mali by ste byť ohľaduplný človek. Ak totižto čistite u niekoho doma, prinášate do jeho domácnosti rôzne čistidlá a chemické látky. Nehovoríme iba o službe, ale predpokladajme aj určité sociálne cítenie. Aj upratovačka musí rozumieť, ako ovplyvňuje svoje okolie. My na čistenie, upratovanie a hĺbkové tepovanie v Pezinku vyžadujeme účinné čistiace prostriedky bez agresívnych chemikálií.

Agresívna chémia alebo ekologické čistenie

Podľa našich skúseností s čistením vôbec sa nepotrebujete zahlcovať umelou chémiou. A to zohľadnujte hlavne, ak upratujete u seba doma. To, že pri upratovaní a čistení budete potrebovať agresívne čistiace prostriedky, chápte ako čistú propagandu. Robia ju hlavne nadnárodné korporácie, ktoré sa nás o tomto snažia presvedčiť už niekoľko dekád. Pravda ale nájdete na opačnom konci, na pedantné vyčistenie ich vôbec nepotrebujete. Pre dôkaz vôbec nepôjdeme ďaleko, stačí ak si o tom len niečo málo zistíte a následne to vyskúšate.Určiteuž  v dnešnej dobe máte prístup k internetu a preto určite nebudete mať problém. Na internete nájdete relevantné informácie o ekologickom upratovaní.

Predchádzajúce generácie vôbec nemali prístup k tak chemickým čistidlám a vôbec im to nebolo ani treba. Pri upratovaní používali iba látky, ktoré zohnali v domácnosti ako sódu bikarbónu, ocot, vrelú vodu či mydlo. Týmto spôsobom perfektne vyčistíte, pretože rozhodujúce faktory, ktoré potrebujete sú teplota, voda a tlak. Následná námaha, ktorú vynaložíte pri upratovaní je potom priamo úmerná pravidelnosti s akou sa k čisteniu vraciate. Vôbec v týchto čistidlách nepotrebujete také látky ako všakovaké vône, ofarbenie čistidiel a už vôbec nie agresívne chemické látky. Toto všetko sa nám snažia natlačiť do hlavy výrobcovia a predajcovia čistiacich prostriedkov. Pri tom si však môžete vystačiť iba so zdravým sedliackym rozumom. Moja teta upratuje tak, ako to poznala od svojej mamy a tak pekne upratané má málokto.

Profesionálny prístup k čisteniu

Určite nájdete hromadu upratovacích firiem, ktoré pri čistení obrovských priestorov, zabúdajú na aspekt ekologického upratovania. Tento prístup v profesionálnom prostredí možno vôbec nemá šancu. No my si pri našich dlhoročných skúsenostiach s upratovaním dobre uvedomuje, že častokrát sa s tým stretnete. Aj v takomto prostredí môžemete k upratovaniu pristupovať bez agresívnej chémie. Stačí ak použijete čistiace prostriedky bez formaldehydu, fosfátov a chlóru. Tieto chemické látky chápte ako najškodlivejšie prísady, ktoré sa len tak v prírode nerozložia a spôsobujú veľké problémy. Jeden príklad spomenieme za všetky, určite ste počuli o sinicovom kvete na našich rybníkoch a umelých nádržiach.

Tak prejdime všetci na ekologické upratovanie.