Netrápte sa s čistením kuchyne, nechajte si poradiť obrázok

Poznáte to, pozeráte časopisy, obdivujete krásne, čisté a nablýskané kuchyne a pochybujete o tom, že v nich vôbec niekto žije! Práve vtedy si uvedomíte, koľko vlastne námahy a času čistením kuchyne strávite! Opisujeme tu realitu mnohých gazdiniek, no akokoľvek poriadok robíte, musíte ho spraviť. Preto píšeme tento článok, aby ste si čistenie kuchyne uľahčili. Ekologické prípravky, ktoré pri upratovaní v Pezinku používame, používame pre ich výnimočnú účinnosť. S týmito prípravkami Vás radi oboznámime.

Či už v kuchyni pripravujete náročnú sviečkovú alebo len obyčajné chlebíčky, výsledok na kuchynskej linke uvidíte vždy. Všade hora špinavého riadu, zakvapkaný šporák, zamastená pracovná doska. Nemyslíte si, že už toho máte naozaj dosť? Že už ste sa dosť nadrhli a použili všetko možné aj nemožné? My vám práve podľa našej skúsenosti na tieto prípady odporúčame univerzálny čistič.

Vystačí Vám pár účinných čistiacich prostriedkov 

Univerzálnym čističom vynikajúco odmastníte a hlavne všetko možné vyčistítet. Rozpustíte oleje, tuky, nečistoty a na dôvažok čistené povrchy aj ošetríte. Môžete ho použiť na všetky povrchy…kuchynské skrinky, stoly, stoličky, mikrovlnné trúby, šporáky, odsávače pár…

Univerzál kúpite ako litrový koncentrát, ktorý si následne podľa potreby rozriedite. Či už kvapku do vedra s vodou na menej znečistené povrchy alebo si ho zarobíte v pomere pol deci prípravku na pol litra vody. Získate koncentrovaný prípravok, ktorý následne môžete použiť aj na viac znečistené povrchy. Výhodu všetkých týchto koncentrovaných prípravkov uvidíte aj v ekologickom a  šetrnom charaktere pre Vaše zdravie a ruky.

Ako základ čistoty v kuchyni musíte vždy umyť riad. Či máte umývačku alebo nie, ručnému umývaniu riadu sa zaručene nevyhnete. Poďme na to teda tiež ekologicky s prostriedkom na umývanie riadu. Okrem životného prostredia uľavíte určite aj svojim rukám. Spokojní budete aj s tým, ako budete váš špinavý riad čistiť až do ligotania. Viete si ho zakúpiť v rôznych vôňach. Cez eukalyptus až po banán. Má silnú odmasťovaciu schopnosť, je ľahko biologicky odbúrateľný a teda vhodný aj do biologických čističiek odpadných vôd. Z toto sa určite potešíte v mnohých moderných domácnostiach a keď ste nadšencom ekológie.

Perfektný odmastňovač na rúry a grily

Jedným z najvychytenejších čistiacich prostriedkov, ktorý určite využijete vo svojej kuchyni, je čistiaci prostriedok na trúby a grily. Použijete ho veľmi jednoducho.  Prípravok dostanete aj s rozprašovačom, čiže nemusíte s ním prísť priamo do kontaktu. Trúbu alebo teda akékoľvek zamastené povrchy / hrnce, gril/ celú vystriekate a necháte pol hodinu pôsobiť. Za ten čas sa môžete pustiť do hocičoho iného. Na základe našich skúseností Vám radíme po pol hodine zobrať niečo, čo môžete bez problémov vyhodiť. Môže to byť toaletný papier alebo kuchynské utierky a vytrite trúbu do sucha. Samé budete prekvapené, ako tento prípravok funguje. Uvidíte zázrak. Keď budete presvedčené o tom, že ste trúbu vyčistili, vyutierajte ju mokrou handrou. Voda totižto tento prípravok neutralizujete. Takže pozor si dávajte aj pri aplikácii. Hlavne nerozčapkávajte prípravkok mokrou handrou.