Ekologické čistenie by sa malo stať samozrejmosťou obrázok

Najrizikovejšími prevádzkami, ktoré môžete čistiť sú obchody a supermarkety, v ktorých predávajú potraviny. Na takýchto miestach musíte byť obzvlášť opatrný, pretože budete čistiť vo veľmi chúlostivom prostredí. Ideálne by ste mali používať účínné, no zároveľ ekologické čističe. Pretože potravinárstvo je odvetvie, v ktorom musíte udržiavať čistotu a dezinfikovaný priestor na prvom mieste. Iba trošku niečo zanedbáte a na zdravotné problémy nemusíte čakať dlho. Samotnú dezinfekciu možnete robiť viacerými spôsobmi, tú však robte ale až na samom konci. Ešte pred samotnou dôkladnou dezinfekciou musíte poctivo upratať a poumývať.

Vždy začínajte mechanickým čistením, teda pozametajte, povytierajte rohy a zákutia od nanoseného blata či pousádzaného prachu. Ak by ste totižto túto prvú fázu opomenuli, v druhej fáze by ste dezinfekciou nedosiahli požadovaný účinok. V nánosoch špiny sa skrátka choroboplodné mikroorganizmy, baktérie a plesne ideálne množia a dezinfekciou by ste ich nevyhubili dostatočne. Iný prípad je však, ak najprv pedantne zotriete všetku špinu a následne dezinfekciu spravíte dezinfekciu takmer dokonale.

Dezinfekcia je proces, ktorý robte opakovane a v pravidelných intervaloch. Preto najskôr dôkladne zvážte spôsob, akým dezinfekciu bude vykonávať. Na jednej strane ju môžete robiť ekologicky. Tento proces, ktorý je súčasťou upratovania, môžete robiť buď bez použitia dráždivých chemikálií, alebo s dezinfekčnými prípravkami. Parné čistenie vždy robte bez dezinfekčných prostriedkov.  Je oveľa šetrnejšie k prostrediu, v ktorom sa pohybujete a skladujete potraviny. Zároveň môžete parné čistenie robiť v častejších intervaloch.  Na druhú stranu môžete požiť k umývaniu dezinfekčné prípravky, ktoré sú založené na požitý chemických látok. Tu však musíme byť podstatne opatrnejší. Chemikálie síce vynikajúco pozabíjajú všetky mikroorganizmy, ale zároveň pri Vašom nesprávnom používaní ohrozujú aj ľudské zdravie. Preto na prvom mieste vždy dodržiavajte návod a dávkovanie.

Typy čistiacich prostriedkov

Na pultoch našich supermarketov nájdeme hromady dezinfekčných prostriedkov. Najväčšie rozdiely uvidíte hlavne v kvalite. Ich účinnosť môžete zhodnotiť na základe použitia daného typu účinnej látky. Tieto účinné látky delíme na 9 typov. Rozdiel v tom, ako sa nám potom s čistidlom pracuje, je spôsobený kombináciou týchto látok, Ďalej účinnosť zvýšite koncentráciou, spôsobom akým prostriedok používate a miestom a typom materiálu na ktorý je určený. Pri výbere vhodného prostriedku na dezinfekciu preto zohľadňujte viaceré faktory. Hodnoťte antibakteriálnu schopnosť, materiálovú znášanlivosť, dráždivosť, nežiaduci vplyv na okolie a efektivitu. Zohľadniť môžete tiež nebezpečnosť pre ľudské zdravie, rýchlu rozložiteľnosť v prírode a malé zaťaženie spodných vôd.

Na trhu zoženiete aj umývacie prostriedky s vynikajúcou dezinfekčnou schopnosťou bez požitia agresívnych chemikálií. Bez potrebných skúseností si však iba tak neviberiete kvalitne. Budete to mať náročné na prvý krát si vybrať správne. Preto ak by ste potrebovali pomoc na upratovanie v Pezinoku, alebo iba poradiť s čistiacimi prostriedkami, kontaktujte nás. Veľmi radi Vám pomôžeme. V upratovacích a tepovacích službách pôsobíme profesionálne už od roku 2006. Preto do problematiky čistenia a dezinfekcie veľmi dobre vidíme. Upratovanie bez agresívnych chemický látok, spolu so pokojnosťou klienta máme na prvom mieste.