Upratovanie sa uberá k jednoduchosti a efektivite obrázok

Patríte medzi tých, ktorí zbytočnosti vyhadzujú alebo radšej veci zbierate? Máte byt voľný a vzdušný, alebo preskakujete a obchádzate plno spomienok, ktoré Vám siahajú až nad hlavu? S uprataným priestorom okolo nás a teda domovom úzko súvisí aj náš spokojný život a vzťahy. K pohodovému mentálnemu naladeniu, fyzickému zdraviu a duševnému rozpoloženiu dopomáha vyvetraný priestor, vymetené rohy a v neposlednej rade zbavenie sa nepotrebných vecí. Na tomto princípe sa zhoduje viacero odborníkov, nielen feng-šuej, ale aj psychológovia a odborníci na bytový design.

Menej znamená viac

Odkladanie zbytočných vecí ešte viac zhoršuje pocit zahltenosti priestoru, ktorý potom ešte problematickejšie dávame do poriadku. V tomto prípade by si mal každý uvedomiť, že čím menej nábytku a vecí v domácnosti, tým priestor lepšie udržujeme a vyzerá vzdušnejší. Upratovanie v Pezinku sa staje oveľa prijateľnejším. Neznamená to však, že by sme všetky veci mali vyhadzovať. K určitým veciam môžeme mať citový vzťah, každopádne by každý takýto predmet mal mať svoje určené miesto, najlepšie v uzatvorených skrinkách či škatuliach. Tam by sme mali takéto veci po použití aj vrátiť. Výhodou je, že potom nebudete mať pocit chaosu. Pripadá Vám to možno bizardné, ale keď viete, kde má vec svoje miesto, je to veľmi ukludňujúce a dokonca sa vyvarujete zbytočným nákupom a hľadaniu.

Prírodná bytová kozmetika

Toto je oblasť, v ktorej si upratovacia firma Topservis stojí za svojím. V dnešnej dobe je veľkým trendom návrat k jednoduchosti, prírode a teda používaniu eko prípravkov, či už po domácky vyrobených alebo nakúpených v špecializovaných obchodoch. Aj keď je chémia niekedy naozaj nevyhnutná, je jednou z príčin vzniku alergií a to hlavne u detí. Aj keď možno nemáme mnohí k eko výrobkom príliš veľkú dôveru, už aj v tejto oblasti doba naozaj pokročila. V ponuke je veľa produktov, ktoré majú dokonca, dovolíme si tvrdiť, väčšiu účinnosť ako prípravky s pridaným chlórom. Už prvotnou výhodou je, že nie sú agresívne. K domácim a účinným prostriedkom radíme určite ocot, na lesklé povrchy môžete použiť citrón a výborne abrazívne pôsobiacu soľ. Vetranie nzanedbávajte a pomôžu Vám aj kvety, ktoré dodajú domácnosti vôňu alebo pohlcujú zápach.

Kúpeľňa a kuchyňa

Tieto dve miestnosti majú spoločný znak a to zdroj vody a odpad. Väčšinou sú teda zdrojom veľkého počtu plesní a baktérii. Upratovanie týchto častí domu by malo byť teda pravidelnejšie ako ostatných priestorov. Nemali by sme zabúdať na výmenu hubiek, utierok a uterákov a v neposlednom rade aspoň raz za mesiac zadovážiť novú zubnú kefku. V zásade je dôležité dodržiavať pravidlo, že by sme nemali zbytočne ponechávať prípravky a potraviny s ukončeným dátumom spotreby. Nič s takouto vlastnosťou určite nebudete jesť ani používať. Zbavte sa teda všetkého čo nepoužívate a uvidíte ako sa priestor rozžiari a Váš pocit bude určite lepší.