Správne hĺbkové tepovanie behúňov obrázok

Tepovanie v Modre

Skoro v každej domácnosti nájdeme nejaký ten koberec či behúň, ale málo koho napadne, aby sa naň pozriel z blízka. Čupnite si, popozerajte škvrny a skúste ho ovoňať.  Vo veľa prípadoch môžete byť nemilo prekvapený. Každý koberec či behúň postupne opotrebovávame chodením, padajú mám naň rôzne nečistoty a prach. To nevoríme o domácich zvieratkách. Špina postupne chodením zatláčate do spodku vlákien, vytvárate jednotlivé nánosy až sa postupne z nej vytvorí staré znečistenie.

Toto znečistenie nemusíte zbadať okamžite, ale napriek tomu sa z neho postupom času stane domovom roztočov. Spolu s roztočmi žijú v tejto špine aj baktérie, víry, plesne a všakovaké mikroorganizmy. Pri tom ale nemusíte uvedomiť, aké môže byť pre Vaše zdrevie nebezpečné, keď sa skombinujú špina a mikroorganizmy. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že tieto faktory pôsobiace po dlhšiu dobu vedú až k vzniku alergie či astmy. Nenechávajte preto nič náhode! Upratovanie a hĺbkové tepovanie kobercov Modra od firmy Topservis, v ktorej máme s touto oblasťou bohaté skúsenosti. Veľmi radi  Vám relevantne poradíme.

Pri tepovaní dodržiavame správny postup

Pre prerfektný výsledok sa pri hĺbkovom tepovaní kobercov či sedačiek nespoliehame len na výkonné vysávače a tepovače. Určite nám vynikajúco pomôžu, zbavíme sa ním omrviniek z jedla, drobných nečistôt, ale na niektoré veci nestačia. Rozhodne nám vysávač alebo tepovač nepomôže pri boji so zápachom, roztočmi, mikroorganizmami a zažranou nečistotou. Ďalším nedostatkom ak používate len tepovače s klacickými práškami je veľmi malá pravdepodobnosť, že odstránite fľaky a rôzne škvrny. Preto sú kvalitné čistiace prostriedky najdôležitejšie pre vynikajúci výsledok.

Väčšina firiem v tomto prípade siahne po nejakom tepovacom prostriedku. Neuvedomujú si však problém, že v drvivej väčšine prípadov sú tieto prostriedky nedostatočne účinné a spôsobujú zapranie fľaku. Predstavte si to tak, že aj fľak, ktorý by ste mohli odstrániť sa zrazu stane trvalou ozdobou Vašej sedačky či koberca. Ideálne je preto, podľa našej skúsenosti, ak pravidelne vysávate, ale hĺbkové tepovanie prenecháte na profesionálnu firmu pôsobiacu aj v Modre. Tepovanie Pezinok robte pravidlne aspoň raz za rok a s výsledokom budete spokojní.

Na Škvrny nestačia len klasické prostriedky

Ak sa Vám práve stala nehoda a na koberci či sedačke ste spravili škvrnu, nesnažte sa robiť nič zložitého. Jednoducho zoberte trošku vody a snažte sa ju odstrániť čistou vodou. Pri použití nevhodného čistidla môžete škvrnu zaprať natrvalo a to by ste určite nechceli. K odstraňovaniu fľakov musíte použiť profesionálne odstraňovače znečistenia a zároveň vodný extraktor. Ten totiž vháňa tlak vody do látky a zároveň ju spolu so špinou vysáva. V tom spočíva celé kúzlo tepovania. Odstránením hĺbkového znečistenia sa nielenže zbavíte špiny, ale spolu s ňou odíde aj zápach a v nejednom prípade sa prevonia celý domov. Aj keby sa Vám postup možno zdal jednoduchý, musíte mať k nemu grif a skúsenosti. Preto v čistiacej firme Topservis pôsobiacej aj v Modre odporúčame : zavolajte si profesionálov. A vrátime Vašej sedačke znova pekný vzhľad.