umývanie

Umývanie okien v Modre

Umývanie okien a rámov je fyzicky náročná úloha a musíte sa pri nej veľa snažiť pre dokonalý výsledok. Po našich dlhoročných skúsenostiach sme nazbierali mnoho skúseností a spoznali pár dobrých tipov, ako si umývanie okien v Modre uľahčíte. Buď si nás môžete zavolať ako profesionálnu upratovaciu a čistiacu firmu, alebo si okná umyte sami.

Využívajte tieto jednoduché fígle a veľmi si uľahčíte prácu. Ideálne si okná nechajte umyť od nás, alebo si ich vyčistite sami aspoň raz za 6 mesiacov. Pri umývaní okien svoju pozornosť venujte ako sklám, tak rámom, parapetom, sieťam proti hmyzu, taj aj žalúziám. Nesústreďte sa len na sklené tabule, pretože zvyšok okna časom znečistením zájde a budete mať problém ho vyčistiť.

Vyčistite si plastové rámy na oknách

Ak chcete, aby Vaše okná dobre vyzerali, musíte sa správne starať aj o ich plastové rámy. V dnešnej dobe si vyberiete farbu rámov podľa seba, no stále najbežnejšie nájdete biele.

Snáď najhoršie budete udržiavať práve biele plastové rámy, pretože na nich uvidíte každé znečistenie. Na udržanie ich žiarivej bielej farby budete ich musieť pravidelne umývať a ošetrovať. Našťastie ak budete dodržiavať pár jednoduchých bodov, spravíte to veľmi jednoducho.

Potrebné pomôcky

V podstate nebudete potrebovať nič zložité. Dajte si dokopy vedro, teplú vodu, mikrovláknové handričky, nejakú jemnú kefu, vysávač a účinný čistiaci prostriedok. Viac ani nebudete potrebovať.

Čistenie okenných rámov v bodoch

1. Rozpustite znečistenie. Najťažšie budete odstraňovať špinu, ktorá mala čas sa dlhodobo zažrať. Preto pred samotným začiatkom kefkou, ak vidíte že je to potrebné, prejdite hrubšie znečistenie. V prípade, že nemáte po ruke kefku môžete použiť aj drsnejšiu handru. Špinu potom povysávajte.

2,Na samom začiatku si zarobte roztok vlažnej vody a špeciálneho čistiaceho roztoku. Rámy umývajte z vnútra von až do momentu, kedy ich úplne vyčistíte. Ideálne na rámy použite špeciálne čističe na PVC, pamätajte si ale, že si s nimi môžete poškodiť sklá.

Plastové rámy sú skvelé na čistenie, ich samotný povrch Vám prácu výrazne uľahčí. Ak by sa Vám ale do toho nechcelo, neváhajte nás kontaktovať ako firmu na umývanie okien Modra.

Odstráňte si farbu z okenných rámov

1. Použite prípravok na rámy z PVC tzv. UPVC. Naneste ho na vybrané miesto a počkajte až farbu rozpustí
2. Na dočistenie nikdy nepoužívajte abrazívne prostriedky ani hubky.
3.V niektorých prípadoch môžete skúsiť použiť aj parný čistič

Vyčistite si okná od cementových nánosov

Pri cementových nánosoch postupujte nadmieru opatrne, pretože betónom si ľahko poškrabete ako sklá tak aj rámy. V týchto prípadoch budete mať oveľa jednoduchšie prenechať prácu na profesionálov v Modre. No aj napriek tomu sa chcete do toho pustiť sami? Dodržujte toto :

1. Naneste na zatvrdnutý cement bežný rozpúšťač cementu
2. Čakajte až kým nebude cement zmäknutý a opatrne ho jemnou hubkou odstráňte.
3. Doleštite handričkou. Prípadne tiež môžete použiť UPVC a obnovíte aj lesk rámov.