odstránenie vodného kameňa

Odstráňte si vodný kameň z kúpeľne a kuchyne

Hlavne kúpeľňa ale aj kuchyňa sú miesta, ktoré najviac trpia na usádzanie vodného kameňa. Jednoduchým trikom ako odstránite vodný kameň bez použitia čistiacich prostriedkov z drogérie je, ak látku necháte dostatočne dlho pôsobiť. Takýmto spôsobom sa zbavíte vodného kameňa z každého umývadla v domácnosti. Ak by sa Vám však nechcelo s týmto problémom zaoberať, môžete si objednať profíkov na upratovanie v Pezinku.

Kohútiky a sprchové hlavice

Na kovové materiály nikdy nepoužívajte abrazívne čistiace prípravky, pretože si ich môžete poškriabať

Postupujte úplne jednoducho. V tejto chvíli nezáleží či budete čistiť komerčnými prostriedkami, alebo použijete ocot. Jednoducho namočte handričku do odstraňovacieho roztoku a prehoďte cez vodný kameň. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno už iba poutierajte hubkou. Aby ste sa vyhli nepríjemnému zápachu, môžete potom cez batériu alebo hlavice navliecť plastové vrecko. Toto potom iba utiahnete gumičkou. Na doleštenie môžete použiť detský olej

Prevenciou spravíte najviac. Vodný kameň čistite pravidelne a budete musieť vynaložiť minimum energie.

Umývadlá, vane a sprchové kúty

Na tomto mieste si dávajte zvýšený pozor, pretože každý môžeme mať umývadlo z rôzneho materiálu. Preto tu nemôžeme napísať jeden konkrétny spôsob odstraňovania vodného kameňa, ktorý bude fungovať u každého. Ten najlepší spôsob spravíte, ak budete dodržiavať odporučenia výrobcu. Pretože nikdy si nemôžete byť istý, či náhodou kyslím čistidlom, prípadne octom povrch nepoškodíte. Niekedy dokážete hrubé vrstvy vodného kameňa odlúpnuť neškrabavým náradím. V záverečnej fáze už iba na doleštenie použijete ocot, alebo prípravok na vodný kameň.

Ak po každom postení vody vysušíte použité vybavenie, nános vodného kameňa nikdy nespravíte.

Dlaždice a špáry v kúpeľni

Čím väčšiu a rovnejšiu plochu máte, tým ľahšie ju vyčistíte. V drogériách už teraz nájdete hromadu účinných čistiacich prostriedkov, ktoré fungujú perfektne. Ak by ste si ale chceli vyčistiť prírodnou cestou, použite zmes jedlej sódy, octu a citrónu. Ak už ale máte výraznejšiu vrstvu vodného kameňa, môžete sa ju snažiť odstrániť nejakým jemným nástrojom. A až po tomto úkone nanášajte čistiace prostriedky.

Podstatné na zváženie

Vodný kameň je neustály problém. Chvíľu ho zanedbáte a už zrazu ho máte veľký nános. Na dôvažok zložito a náročne ho odstránite. Preto ponúkame myšlienku, či nestojí za zváženie zaobstarať si filtračný systém na zmäkčovanie vody.